הפרמג'אנו רג'אנו הכי טעים בעולם

July 22, 2015


 

 

לפני 32 שנים הכניסה טרה רג׳יאני את משפחתה עמוק לתוך עסקי הפרמז׳ן. אם לדייק - פרמג׳אנו רג׳יאנו. אם לדייק יותר - פרמג׳יאנו רג׳יאנו אורגני של משפחת רג׳יאני. היו לה אז 5 פרות, המון חובות, וחלום גדול אחד - להצליח לקיים משק משל עצמה במעגל סגור וללא תלות בגורמים חיצוניים.

 

 


32 שנים אחרי, והרפת מלאה בכ-1250 פרות, כאשר בכל רגע נתון כ-500 מהן חולבות, ואת העגלים הן מניקות עד גיל 6 חודשים.
לפני כ-3 שנים בלבד הצליחה משפחת רג׳יאני לסגור את מעגל הייצור באופן כמעט הרמטי: הם מגדלים את המזון האורגני של הפרות, ללא אנטיביוטיקה וללא תוספים, בשטח של כ-1000 הקטור, הכולל גם את גידול הפרות. אפילו את החשמל הם מייצרים לבד ממי הגבינה הנותרים.

 

 


כשהיא לא עסוקה בלרדוף אחרי ״גנבי הפרמז׳ן״ - מהגרים אשר נוהגים להתגנב למחסנים באיזור אמיליה רומאניה כדי לגנוב גלגלי גבינה יקרים, נוהגת טרה רג׳יאני לעבוד מבוקר עד ליל בתחזוקת החווה, ובתשלומים האין סופיים לרשות המיסים האיטלקית ולקונסורציום הפרמזן, שגובה 6 יורו על כל חותמת לגלגל. (מישהו אמר הרבנות האיטלקית?) 
את הגבינה עצמה מכינים במשק רג׳יאני בהתאם לחוקי הפרמג׳אנו, כלומר - חלב מחליבת הערב ממנו מוסר השומן (שהולך לייצור חמאה ומסקרפונה), המתווסף לחליבת הבוקר ומשם לייבוש של כיומיים. החומר המשמר היחידי של הגבינה הוא מי מלח, שם ינוחו הגלגלים לכ-22 ימים ומהמלח יקבלו את המרקם הקריסטלי שמאפיין את הגבינה. מאחר והם מגדלים את המזון בעצמם, יש להם שליטה מלאה על האופי הטבעי שלו, שאינו כולל אנטיביוטיקה או תוספי חלבון. אז נכון שעדיין רוב המזון שהפרות אוכלות הוא חציר ולא דשא ירקרק וטבעי, אבל מעניין לראות את התפתחותה של המודעות למזון אורגני באיזור האיטלקי הכי מסורתי שיש, בו חוקי ייצור הפרמג׳אנו נאכפים באופן אדוק עוד מהמאה ה-12. לא מפתיע אם כן לגלות, שכמעט כל התוצרת של המשק מיועדת לייצוא, בעיקר לחברת הענק All nature הגרמנית. מה לעשות, כנראה שעדיין אין מספיק היפסטרים אורגניים באיטליה.
לאתר המשק>>>
http://www.bioreggiani.com/

 

 

 

 

Please reload

July 20, 2019

November 7, 2017

September 1, 2017

Please reload

© 2016 כל הזכויות שמורות למיכל לויט