הבשלן/ית, קווים לדמותו/ה

July 16, 2015

 

אז עכשיו כשתפסתי את תשומת לבכם, וידוי: אני לא באמת יודעת לבשל.
ובכן, אני יודעת להכין אוכל, אבל אני לא *יודעת לבשל*. אני גם לא *מבינה באוכל* וגם לרוב לא אדע לזהות מרכיבים של מנה בטעימה עיוורת. באופן כללי, נראה לי שכל המונחים האלו קצת הצליחו לעשות את העבודה ולהרחיק את רוב בני האדם, בעולם המערבי לפחות, מהאוכל הבסיסי, הדבר שאמור להיות הכי נגיש ופשוט.
אז בואו רגע כולנו נחזיק ידיים ונצא מהארון הקולינרי ביחד, דקלמו איתי: הכנת אוכל היא איננה כישרון ששייך למעטים, היא צורך. זיהוי ארומות הוא עניין אינהרנטי לנו בשל היותנו חיות.
נכון שגם כשבני האדם חיו בחברות שבטיות היו ביניהם בעלי הכשרון לזהות בהסנף אף צמחים רעילים או מועילים, ונכון, בטח תכף כל הטבחים שלמדו שנים ועבדו קשה כדי להגיע לרמת מקצועיות יתרעמו - אז אל.
כי מה זה לבשל? אמנות גבוהה או כשרון נרכש? ולמי האינטרס להרחיק אותנו מהמחבת?
איך שאני רואה את זה, יש שני סוגים של אנשים שלא ״יודעים לבשל״: הסוג הראשון הם אלו שמעידים על עצמם שהם לא יודעים לבשל, ועל כן, במקרה הטוב יקנו אוכל מוכן בסופר או ילכו למסעדה, ובמקרה הרע יאכלו חטיפים וג׳אנק (הרוב). הסוג השני הם אלו שמבשלים על פי מתכונים בלבד, וכתוצאה מכך, מבשלים רק מדי פעם, אבל בכל פעם המון אוכל (שנזרק), עם המון חומרי גלם שלא נמצאים להם במזווה באופן יומיומי, ולכן דורשים קנייה גדולה לפני הבישול (שוב - הרבה מזה נזרק).
המון שנים נמניתי על הסוג השני. הייתי מחפשת מתכונים, הולכת לשוק עם רשימה ענקית של קניות ומוציאה הון על כל ארוחת ערב. עד שהיכתה בי המחשבה: עוד כמה ארוחות תאכלי בחיים שלך? לא כל ארוחה חייבת להיות ״מעולה״. להפך, אם אוכל רוב הזמן ״פשוט״, הסעודות הטובות יקבלו משמעות ומקום של כבוד בזכרון.
אז איך מתחילים ״לדעת לבשל״?
התשובה פשוטה: מתחילים לבשל. מתחילים עם אורז, עדשים, גרגירי חומוס, או כל קטנייה אחרת. מים, מלח. זהו. מחבת, שמן זית, ירקות מהשוק. זהו. מערבבים, זהו. אחרי כמה פעמים מרחרחים קצת, מבינים מה חסר - מוסיפים כורכום, קינמון, כמון, או פשוט פלפל שחור, זהו.

בתמונה: מין תבשיל חצילים וקישואים משוק האיכרים, תבלינים, בצלי אביב, שום ירוק טרי - חיתוך גס, טיגון קל, מים, תנור. זהו.

Please reload

July 20, 2019

November 7, 2017

September 1, 2017

Please reload

© 2016 כל הזכויות שמורות למיכל לויט