מי *לא* אוהב לאכול?

July 14, 2015

 

אנשים מעידים על עצמם שהם אוהבים לאכול, ואני תוהה: יש מישהו שלא אוהב לאכול? אוכל זה עניין של אהבה או של צורך? של תרבות או של טבע? 
כבר שנה שאני לומדת על מזון ומעסיקה את עצמי בנושא הזה, מנסה להבין את מקומי בתוך השיח. 
אני תוהה איך זה שככל שעובר הזמן, בדומה למזון עצמו, גם השיח עליו הולך ומצטמצם לכדי שיח פריווילגי שנמצא בבעלותם של בעלי משאבים בלבד?
במהלך השנה האחרונה התייעצתי עם עצמי וקיבלתי החלטה חשובה: אני לא רוצה לנכס את הידע שאני מקבלת כאן לעצמי, אני רוצה לשתף אותו.
אני מתכוונת להתחיל מהלך ובמסגרתו אשתף במחשבות על מזון, ובחינוך החדש שאני מקבלת כאן באוניברסיטה למדעי הגסטרונומיה.
אנסה להעביר את החשיבות של אוכל עונתי ומקומי, ולא רק בשם הנהנתנות. אפתח את הנושא של החקלאות הקורסת בישראל ובערבה בפרט, ואיך כבר בשנה הבאה עומדים להיעלם לנו ירקות מהמגוון הביולוגי, שהצליחו החקלאים לקיים על אפה וחמתה של אדמת המדבר, כי אנחנו ממשיכים לקנות ירקות מחו״ל. אשאל שאלות על המיסים הגבוהים בארץ, ולמה לכל הרוחות אנחנו משלמים אחוזים מטורפים כל כך על מוצרי מזון בסיסיים - ולא, מוצרי מזון בסיסיים הם לא קוטג׳ ומילקי. אכתוב על יין, בירה ומשקאות אלכוהוליים כעל מצרכים חשובים ליצירת נוף תרבותי, על תרבות מזון הוגנת, על תרבות מזון (!) 
אכתוב על פתרונות אפשריים וגם על כאלו שנראים כמו חלום, ואשתף אתכם בשיטות חקלאות אורבניות, ימיות, מדבריות, כאלה הרלוונטיות לאדמה ולתרבות שלנו. אני רוצה לספר על הטעמים של החרקים והזחלים שאטעם בטיולים לארצות רחוקות, על האוכל של העתיד של כולנו, ולחלוק מהידע שאני מקבלת כאן על תעשיית המזון, הבשר, הירקות, הזרעים, התאגידים, החוקים, המשפטים, וכל אלה לצד מחשבות ותהיות אישיות שלי, שרק מחפשות תשובה, גם תוך התייעצות עמכם. אז אני מזמינה אתכם לעקוב, גם באינסטגרם, גם כאן בעמוד החדש.
בתמונה: מזון

 

Please reload

July 20, 2019

November 7, 2017

September 1, 2017

Please reload

© 2016 כל הזכויות שמורות למיכל לויט